Intenzivni tečaj sledi

Trajanje tečaja: 32 ur

Minimalna starost psa: vsaj 6 mesecev

Predznanje: ni potrebno, za polaganje izpita in tekmovanja je zahtevan izpit B-BH.

Opis tečaja: Tečaj je primeren za vodnike, ki želijo spoznati to zanimivo kinološko disciplino. Primeren je za pse vseh pasem nad 6 mesecev starosti. Cilj je izšolati psa sledenja in vodnika vodenja psa na sledi do stopnje izpita IPO 1. Šola se izključno s pozitivno motivacijo. Tečaj zajema 2 dela: teoretični del, kjer se vodniki spoznajo z osnovno značilnostjo in sposobnostjo psa za sledenje, osnovami orientacije, meteorologije, načini polaganja sledi, opremo, ta poteka na društvu ter praktični del, kjer se vadi na terenu v okolici Maribora. Po prikazu dela izšolanega psa, začnemo s učnimi urami, 2x tedensko po dve učni uri.

Inštruktor: Stojan Večernik 041/350-899

Nadaljnje delo: Možnost tekmovanja na tekmovanjih šolanih psov in trening ter šolanje za discipline po programu IPO.