Intenzivni tečaj sledi

Trajanje tečaja: 35 ur

Minimalna starost psa: vsaj 6 mesecev

Predznanje: ni potrebno, za polaganje izpita in tekmovanja je zahtevan izpit BH-VT.

Opis tečaja: Tečaj je primeren za vodnike, ki želijo spoznati to zanimivo kinološko disciplino. Primeren je za pse vseh pasem nad 6 mesecev starosti. Cilj je izšolati psa sledenja in vodnika vodenja psa na sledi do stopnje izpita Fpr1-3. Šola se izključno s pozitivno motivacijo. Tečaj zajema teoretični del, kjer se vodniki spoznajo z osnovno značilnostjo in sposobnostjo psa za sledenje, osnovami orientacije,  načini polaganja sledi, opremo, ta poteka na društvu ter praktični del, kjer se vadi na terenu v okolici Maribora.

Inštruktor: Urška Razingar, 040-413 776

Nadaljnje delo: Možnost tekmovanja na tekmovanjih šolanih psov in trening ter šolanje za discipline po programu IPO.