Pasji frizbi

Trajanje tečaja: 15 ur 

Priporočena starost psa: 9 mesecev (pri psih mlajših od 12 mesecev tečaj prilagodimo). Pes more biti v primerni fizični kondiciji za športne discipline

Predznanje: osnove poslušnosti (sedi, prostor, odpoklic) ter primeren plenski nagon

Opis tečaja: Na tečaju dajemo velik povdarek na pravilno in varno metanje frizbija. Prve ure si bodo vodniki veliko časa metali frizbije mes seboj. V tem delu se bomo naučili pravilne drže frizbija, pravilne pozicije telesa za posametne mete, ugotovili kako izkoristiti veter v našo korist in kako pomembna je rotacija in kot metanja frizbija. S časoma bomo vedno več vključevali pse in delali na naši koordinaciji metanja frizbija in spremljanja psa. V tem delu tečaja bomo tudi spoznavali posamezne tekmovalne discipline in se preizkusili v nekaterih enostavnejših.

Tečaj zajema:

  • Teoretičen in praktičen prikaz metanja frizbijev
  • Fizika letenja frizbija
  • Ogrevanje in ohlajanja psa pred in po vadbi
  • Skupinke vaje metanja
  • 8 individualnih seans na tečaju​
  • Teoretičen in praktičen prikaz enostavnejših tekmovalnih disciplin
  • Literatura

Inštruktor: Aleš 040/165-175

Nadaljnje delo: možnost treningov in priprave na tekmovanja v pasjem frizbiju.