Osnovna šola rally obedience

Trajanje tečaja: 15 ur

Priporočena starost psa: vsaj 9 mesecev oz. po dogovoru (k izpitu lahko pristopijo psi z dopolnjenim 12. mesecem starosti)

Predznanje: psi morajo biti poslušni, primerno socializirani in poznati osnovne ukaze (priporočeno končati vsaj tečaj Osnove socializacije in poslušnosti)

Opis tečaja: Rally obedience je zelo dobra nadgradnja za vse, ki so že (deloma) osvojili osnovne vaje iz poslušnosti. Na tečaju se pripravljamo na izpit iz Rally Obedience, ki je športna disciplina, kjer vodniki in psi na vnaprej pripravljeni progi opravljajo vnaprej označene, med seboj povezane naloge. Vaje v gibanju vključujejo spremembe v smeri in načinu gibanja ter razne figure okoli stožcev in premagovanje različnih ovir (skakalnice, gugalnica, miza, tunel, slalom). Vaje na mestu zahtevajo upoštevanje zahtev kot so sedi, prostor ali stoj v različnih zaporedjih, ostajanje na mestu, prilagajanje psa vodnikovemu položaju, vodenje na daljavo in podobno.

Inštruktorici: Mateja 040/712-715, Suzana

Nadaljnje delo: Možnost vpisa v Nadaljevalni tečaj rally obedience