Nadaljevalni tečaj poslušnosti
(z izpitom B-BH)

Trajanje tečaja: 50 ur

Minimalna starost psa: 12 mesecev

Predznanje: zaželeno je predhodno obiskovanje Osnovne šole poslušnosti. Izpit IPS-A ni potreben!

Opis tečaja: Tečaj je namenjen majhnim in velikim psom, ne glede na poreklo ali pasmo, ki so predhodno obiskovali tečaj Osnovne šole poslušnosti ali že imajo predhodno znanje. V nadaljevalnem tečaju se pripravljamo na izpit B-BH, ki je sestavljen iz treh delov: prvi del je za vodnika, ki se izvaja v obliki testa s vprašanji iz področja kinologije. Drugi del je preizkus vodenja na povodcu, proste vodljivosti, osnovnega položaja, spremembe tempa, obrati, sedi, prostor z odpoklicem in odlaganje psa. V tretjem delu je preizkus obnašanja psa v urbanem okolju s srečanjem skupine ljudi, kolesarjem, rolerjem, avtom, psom in obnašanje privezanega psa do drugih živali.

Na koncu prejmete diplomo s sliko o opravljenem nadaljevalnem tečaju. Po izpitu si pridobite delovno knjižico z opravljenim izpitom B-BH in izkaznico KZS za vodnika psa spremljevalca.

Inštruktorja: Stojan 041/350-899, Dunja 041/706-002

Nadaljnje delo: Možnost obiskovanja Tečaja za veterane.