Osnovna šola agilityja

Trajanje tečaja: 15 ur 

Priporočena starost psa: vsaj 12 mesecev oz. po dogovoru

Predznanje: psi morajo biti poslušni, saj poteka delo brez vrvice in primerno socializirani ter pripravljeni sodelovati z vodnikom. (priporočamo končan tečaj Osnove socializacije in posluštnosti)

Opis tečaja: Psi se skozi igro in z nagrajevanjem naučijo izdelovanja različnih ovir, vodnike pa naučimo, kako psa pravilno pripeljati skozi zaporedje ovir – parkur. Osnovna šola agilityja zajema učenje pravilnega in hitrega izdelovanja posameznih ovir ter učenje pravilnega vodenja za vodnike sicer. Ker psi in vodniki različno hitro napredujejo, se vsakemu paru posvečamo individualno. Agility ni primeren za težke in masivne pse/pasme (npr. mastifi) in pse, ki niso v primerni fizični kondiciji.

Inštruktorice: Tina 040/166-929, Mateja 040/712-715, Suzana

Nadaljnje delo: možnost vpisa v Nadaljevalni tečaj agilityja.