Nadaljevalni tečaj agilityja

Trajanje tečaja: 15 ur

Priporočena starost psa: vsaj 12 mesecev oz. po dogovoru

Predznanje: psi morajo biti poslušni, saj poteka delo brez vrvice in primerno socializirani ter pripravljeni sodelovati z vodnikom.

Opis tečaja: Psi se skozi igro in z nagrajevanjem naučijo izdelovanja različnih ovir, vodnike pa naučimo, kako psa pravilno pripeljati skozi zaporedje ovir – parkur. Tečaj je nadgradnja Osnovne šole agilityja, kjer se vodnike in pse nauči pravilnega in hitrega izdelovanja posameznih ovir. V nadaljevalnem tečaju vodniki in psi spoznajo parkurje tako, da se začne povezovati posamezne ovire v sekvence in kasneje sekvence v parkurje. Ker psi in vodniki različno hitro napredujejo, se vsakemu paru posvečamo individualno. Agility ni primeren za težke in masivne pse/pasme (npr. mastifi) in pse, ki niso v primerni fizični kondiciji.

Inštruktorice: Tina 040/166-929, Mateja 040/712-715, Suzana

Nadaljnje delo: možnost nadaljnih treningov in tekmovanja v agility-ju.1