Osnovna šola poslušnosti

Trajanje tečaja: 50 ur

Minimalna starost psa: 9 mesecev

Predznanje: ni potrebno, zaželeno je predhodno obiskovanje tečaja Osnove socializacije in poslušnosti

Opis tečaja: Tečaj je namenjen majhnim in velikim psom ne glede na poreklo ali pasmo. Naučijo se osnovnih vaj poslušnosti kot so vodenje na povodcu, sedi, prostor, odpoklic, osnovni položaj, odpenjanje povodcev v vaji sedi in prostor , spremembe tempa, preskakovanje skakalnice in plezalne stene, odlaganje(čakanje psa na vodnika ), obnašanje psa v skupini ljudi… Zraven tega so deležni izdatne socializacije tako med drugimi psi kot med ljudmi. Odpravljamo težave na sprehodih izven društvenih prostorov, kakor tudi vse ostale vedenjske motnje pri psu. Vse vaje delamo s pomočjo hrane, igre in pozitivne motivacije. Na koncu tečaja prejmete diplomo s sliko o opravljeni osnovni šoli poslušnosti. Na vašo željo lahko opravljate izpit A, ki se ga lahko udeležijo vsi tečajniki in s tem pridobijo delovno knjižico Kinološke zveze Slovenije. Izpit A ni pogoj za nadaljno delo!

Inštruktorja: Stojan 041/350-899, Dunja 041/706-002

Nadaljnje delo: obisk nadaljevalnega tečaja posluštnosti z izpitom B-BH(za vodnika spremljevalca psa)